AUTENTYZM. Historie rodzinne. styczeń-czerwiec 2017″

Kto jest naszym rodzinnym bohaterem? Mama, tata, brat, siostra, babcia, dziadek, prababcia, siostrzenica, ciocia, wujek, stryjek, kuzyn, teściowa, szwagier a może ty? Otaczają nas osoby, których życiorysy tworzą naszą rodzinną historię. W szufladach przechowujemy rodzinne zdjęcia, metryczki, dyplomy, nagrody i wycinki prasowe. Osobiste archiwum skrywa wiele tajemnic i opowieści które mogą Cię zaskoczyć. Nasi bliscy powtarzają rodzinne legendy. Czy są prawdziwe? Czy wiesz co robili i gdzie mieszkali Twoi przodkowie 100 lat temu? Czy jesteś do nich podobny? Po kim odziedziczyłeś swoje cechy i zainteresowania

POMYSŁ
Podczas warsztatów „AUTENTYZM. Historie rodzinne.” uporządkujemy nasze drzewa genealogiczne a następnie stworzymy fotograficzną opowieść o naszym rodzinnym bohaterze. Prace uczestników zaprezentujemy na wspólnej wystawie. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Pajączkowska (kulturoznawczyni, animatorka kultury, fotografka) i Wojciech Konończuk (genealog, regionalista, ekspert do spraw Wschodu). Warsztaty będą wspierane przez Ewelinę Sochacką (terapeutkę). Na cykl warsztatów składa się osiem spotkań, które odbywać się będą co trzy tygodnie od lutego do czerwca 2017 w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę (ul. Mokotowska 55). Warsztat prowadzony będzie w kameralnej 8 osobowej grupie. Czas trwania jednego warsztatu to 75 minut. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

ZESPÓŁ PROJEKTU
Agnieszka Pajączkowska, Wojciech Konończuk, Ewelina Sochacka, Olga Świeża
Koordynacja projektu: Aleksandra Dybkowska-Grefkowicz, Anna Szcześniak, Aleksandra Sztajerwald

DOFINANSOWANIE  
Projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” realizowany w partnerstwie z firmą SANOFI i Dobre Pomysły „ę”, finansowany ze środków firmy SANOFI.